Uluslararası Hasta Transfer Hizmetleri

HASTA TABURCU AMBULANS HİZMETİ

Yurt dışındaki bir hastane veya sağlık kuruluşlarında tedavisi tamamlanan ve binek araçla ulaşımı uygun olmayan bireylerin, sağlık ekibi desteği ile ambulansa alınarak gitmek istedikleri farklı ülkedeki adreslerine; mesafe gözetmeksizin, nakil hizmetidir.

Taburcu işlemi yapılacak kişinin sağlık durumuna göre nakil hizmeti, acil tıp teknisyeni ve ambulans şoföründen oluşan 2 kişilik sağlık ekibi ve mavi şeritli hasta nakil ambulansı ile veya doktor/paramedik, acil tıp teknisyeni ve şoförden oluşan 3 kişilik sağlık ekibi ve kırmızı şeritli acil yardım ambulansı ile yapılır.

Kalça kırığı ve benzer şikayetleri olan hastalar, özel vakumlu sedye ile, KOAH ve benzer şikayetleri olan hastalar oksijen desteği ve uygun tıbbi donanım ile; hastanın her türlü konforu sağlanarak, istirahatine devam edeceği yatağına kadar teslim edilir.

Uluslararası hasta nakil hizmetlerinde mesafeye bağlı olarak; hasta ve ekibin can ve mal güvenliğini sağlamak adına ek personel görevlendirilir. Ambulans ile nakil hizmeti tercihen, YunanistanBulgaristanGürcistanAzerbaycan vb. komşu ülkeler arasında yapılması daha uygundur.

Daha uzun mesafelerde, hastanın uçuşa uygundur raporu da alınarak, hava ambulansı ile nakledilmesi tavsiye edilmektedir.

EVDEN EVE NAKİL

Bakım veya tedavisi evinde devam eden ve binek araçla ulaşımı uygun olmayan bireylerin, sağlık ekibi desteği ile ambulansa alınarak gitmek istedikleri farklı ülkedeki adreslerine; mesafe gözetmeksizin, nakil hizmetidir.

Evden eve nakledilecek kişinin sağlık durumuna göre nakil hizmeti, acil tıp teknisyeni ve ambulans şoföründen oluşan 2 kişilik sağlık ekibi ve mavi şeritli hasta nakil ambulansı ile veya doktor/paramedik, acil tıp teknisyeni ve şoförden oluşan 3 kişilik sağlık ekibi ve kırmızı şeritli acil yardım ambulansı ile yapılır.

Kalça kırığı ve benzer şikayetleri olan hastalar, özel vakumlu sedye ile, KOAH ve benzer şikayetleri olan hastalar oksijen desteği ve uygun tıbbi donanım ile; hastanın her türlü konforu sağlanarak, tedavi veya istirahatine devam edeceği yatağına kadar teslim edilir. Özellikle yaz döneminde evden – yazlığa veya yazlıktan – eve hasta nakli şeklinde ambulansla nakil hizmetimiz bulunmaktadır.

Uluslarası hasta nakil hizmetlerinde mesafeye bağlı olarak; hasta ve ekibin can ve mal güvenliğini sağlamak adına ek personel görevlendirilir. Ambulans ile nakil hizmeti tercihen, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan vb. komşu ülkeler arasında yapılması daha uygundur.

Daha uzun mesafelerde, hastanın uçuşa uygundur raporu da alınarak, hava ambulansı ile nakledilmesi tavsiye edilmektedir.

 

EVDEN HASTANEYE NAKİL

Muayene, onkoloji tedavisi, vb. acil olmayan tıbbi ihtiyaçlar için bireylerin evinden, sağlık ekibi desteği ile ambulansa alınarak gitmek istedikleri farklı ülkedeki sağlık kuruluşuna; mesafe gözetmeksizin, nakil hizmetidir.

Sağlık kuruluşundan hizmet alacak kişinin sağlık durumuna göre nakil hizmeti, acil tıp teknisyeni ve ambulans şoföründen oluşan 2 kişilik sağlık ekibi ve mavi şeritli hasta nakil ambulansı ile veya doktor/paramedik, acil tıp teknisyeni ve şoförden oluşan 3 kişilik sağlık ekibi ve kırmızı şeritli acil yardım ambulansı ile yapılır.

Kalça kırığı ve benzer şikayetleri olan hastalar, özel vakumlu sedye ile, KOAH ve benzer şikayetleri olan hastalar oksijen desteği ve uygun tıbbi donanım ile; hastanın her türlü konforu sağlanarak, sağlık kuruluşundaki polikliniğe kadar teslim edilir. Ambulans ekibimiz talep doğrultusunda ek ücret mukabili, sağlık kuruluşunda verilecek hizmetlere refakat edebilir.

Sağlık kuruluşunda sunulan hizmet tamamlandıktan sonra hasta taburcu ambulans hizmeti de sunulmaktadır. Uluslararası hasta nakil hizmetlerinde mesafeye bağlı olarak; hasta ve ekibin can ve mal güvenliğini sağlamak adına ek personel görevlendirilir. Ambulans ile nakil hizmeti tercihen, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan vb. komşu ülkeler arasında yapılması daha uygundur.

Daha uzun mesafelerde, hastanın uçuşa uygundur raporu da alınarak, hava ambulansı ile nakledilmesi tavsiye edilmektedir.

HASTANELER ARASI NAKİL

Hastanede tedavisi devam eden ve farklı ülkedeki bir sağlık kuruluşundan hizmet almak veya tedaviye devam etmek isteyen bireylerin sağlık ekibi desteği ile ambulansa alınarak gitmek istedikleri sağlık kuruluşuna; mesafe gözetmeksizin, nakil hizmetidir.

Sağlık kuruluşundan hizmet alacak kişinin sağlık durumuna göre nakil hizmeti, acil tıp teknisyeni ve ambulans şoföründen oluşan 2 kişilik sağlık ekibi ve mavi şeritli hasta nakil ambulansı ile veya doktor/paramedik, acil tıp teknisyeni ve şoförden oluşan 3 kişilik sağlık ekibi ve kırmızı şeritli acil yardım ambulansı ile yapılır.

Kalça kırığı ve benzer şikayetleri olan hastalar, özel vakumlu sedye ile, KOAH ve benzer şikayetleri olan hastalar oksijen desteği ve uygun tıbbi donanım ile; hastanın her türlü konforu sağlanarak, tedavi veya istirahatine devam edeceği yatağına kadar teslim edilir.

Uluslararası hasta nakil hizmetlerinde mesafeye bağlı olarak; hasta ve ekibin can ve mal güvenliğini sağlamak adına ek personel görevlendirilir. Ambulans ile nakil hizmeti tercihen, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan vb. komşu ülkeler arasında yapılması daha uygundur.

Daha uzun mesafelerde, hastanın uçuşa uygundur raporu da alınarak, hava ambulansı ile nakledilmesi tavsiye edilmektedir.

HASTANEDEN EVE NAKİL

Tıbbi ihtiyaçları farklı ülkedeki sağlık kuruluşlarında karşılanan bireylerin, sağlık ekibi desteği ile ambulansa alınarak gitmek istedikleri adrese nakil hizmetidir.

Kişinin sağlık durumuna göre nakil hizmeti, acil tıp teknisyeni ve ambulans şoföründen oluşan 2 kişilik sağlık ekibi ve mavi şeritli hasta nakil ambulansı ile veya doktor/paramedik, acil tıp teknisyeni ve şoförden oluşan 3 kişilik sağlık ekibi ve kırmızı şeritli acil yardım ambulansı ile yapılır.

Kalça kırığı ve benzer şikayetleri olan hastalar, özel vakumlu sedye ile, KOAH ve benzer şikayetleri olan hastalar oksijen desteği ve uygun tıbbi donanım ile; hastanın her türlü konforu sağlanarak, gideceği adresteki yatağına kadar teslim edilir.

Uluslar arası hasta nakil hizmetlerinde mesafeye bağlı olarak; hasta ve ekibin can ve mal güvenliğini sağlamak adına ek personel görevlendirilir. Ambulans ile nakil hizmeti tercihen, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan vb. komşu ülkeler arasında yapılması daha uygundur.

Daha uzun mesafelerde, hastanın uçuşa uygundur raporu da alınarak, hava ambulansı ile nakledilmesi tavsiye edilmektedir.

 

HAVA AMBULANS İLE NAKİL HİZMETİ

Karayolu ile ulaşımın uzun süreceği ve nakledilecek kişinin uçuşa uygundur raporu bulunması durumunda sunulan nakil hizmetidir.

Hava ambulans hizmeti hem ambulans uçakla hem de ticari uçuşlarda sağlık ekibi desteği ile verilebilmektedir. Hava ambulansı transferlerinde, havaalanına nakil hizmeti ve apron girişi ambulans ekibi tarafından sunulmaktadır.

Ticari uçuşlarda hastanın yanına sağlık ekibi (doktor, paramedik, hemşire vb.) ve tıbbi müdahaleye uygun ekipman verilmektedir. Havayolu transferinin tamamlanmasından sonra talebe bağlı olarak ekibimiz hastaya gideceği adrese kadar refakat edebilmektedir.