Tamamlanan İşler

GAZİEMİR BELEDİYESİ HALK SAĞLIĞINI GELİŞTİRME PROJESİ

Gaziemir Belediyesi’nde 2006 yılında kırmızı şeritli acil yardım ambulansları ile ihtiyaç sahiplerine acil sağlık hizmetleri sunulması şeklinde başlayan projemiz, 2010 yılından itibaren “Yenidoğan Bakımı, Evde Bakım Hizmetleri, Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, Hasta Nakil Ambulansı, Ölü Muayenesi ve Cenaze Nakli İle Halk Sağlığı Hizmetlerinin Sunulması İşi” olarak kapsamı genişletilmiştir. 2006 – 2016 yılları arasında firmamız tarafından yürütülen proje kapsamında uzman dahiliye hekimi, diyetisyen, psikolog gibi uzman sağlık personelleri ile tamamlayıcı ve yaşam kalitesini iyileştirici sağlık hizmetleri verilmiştir.

2016 yılına gelindiğinde, 4 ambulans, 5 evde bakım aracı, 1 yenidoğan bakım aracı, cenaze araçları ve 27 personel ile sürdürülen büyük bir hizmete dönüşmüştür. 2015 yılında Bursa’da düzenlenen Yaşlı Dostu Kentler Sempozyumunda projemiz Yaşlı Dostu Kentler Teşvik Ödülü kazanmıştır. Söz konusu proje Gaziemir Belediyesi tarafından sürdürülmeye devam etmektedir.

İZMİR AOSB ANLAŞMALI AMBULANS HİZMETİ

Firmamız İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde, iş güvenliği tedbirlerinin sağlanması ve acil durumlarda ilk müdahalenin yapılması ve en yakın sağlık kuruluşuna nakil gerçekleştirilmesi için organize sanayi bölgesine ambulans istasyonu kurmuştur. Bu kapsamda, İzmir İl Sağlık Müdürlüğünden ruhsatlı ve 24 saat çalışma esasına göre çalışma belgesi düzenlenmiş 3 ATT ve 3 şoförlü ekibimizin görev yaptığı tam donanımlı hasta nakil ambulansı ile hizmet verilmiştir.

OSB yönetimi ile yapılan anlaşma kapsamında bölgede faaliyet gösteren tüm işyeri ve fabrikalara sağlık hizmeti sunulmuştur. İş kazalarına ilk müdahalelerde bulunmuş ve Sağlık Bakanlığı 112 ile koordineli olarak hizmet vermiştir. Firmamızın başlattığı proje AOSB bünyesinde hala faaliyet göstermektedir.

TOKAT DEVLET HASTANESİ HASTA NAKİL AMBULANS HİZMETİ İHALESİ

 

Tokat Devlet Hastanesi’nin gerçekleştirdiği ihale kapsamında firmamız; 2 adet hasta nakil ambulansı ve 6 şoför, 6 ATT’den oluşan ekibi ve Tokat Ege Ambulans Şubesi ile hasta nakil hizmetleri sunmuştur.

Toplam bir buçuk yıl süren ihale kapsamında Tokat’tan tüm Türkiye’ye hasta nakil hizmetleri verilmiştir. Hasta nakil ambulans hizmetleri Tokat Devlet Hastanesi bünyesinde devam etmektedir.

BURSA 112 ACİL YARDIM AMBULANSI İHALESİ

 

Sağlık Bakanlığı 112 hizmetlerinin ihale yoluyla yürütülmesi pilot projesi kapsamında firmamız, Bursa İlinde 112 çağrı merkezi koordinasyonu ile 3 doktor, 3 ATT ve 3 şoförden oluşan ekip ve yoğun bakım donanımlı acil yardım ambulansları ile acil sağlık hizmetleri vermiştir.

1 yıl süren proje kapsamında yaklaşık 5.500 acil yardım ambulans hizmeti verilmiştir.

PETKİM ANLAŞMALI AMBULANS HİZMETİ

 

Firmamız Aliağa Petkim Petrokimya’da, iş güvenliği tedbirlerinin sağlanması ve acil durumlarda ilk müdahalenin yapılması ve en yakın sağlık kuruluşuna nakil gerçekleştirilmesi için Petkim Rafinerisine ambulans istasyonu kurmuştur. Bu kapsamda, İzmir İl Sağlık Müdürlüğünden ruhsatlı ve 24 saat çalışma esasına göre çalışma belgesi düzenlenmiş şoförlü ambulans ekiplerimizin görev yaptığı tam donanımlı hasta nakil ambulansı ile hizmet verilmiştir.

Petkim ile yapılan anlaşma kapsamında rafineride faaliyet gösteren tüm birimlere ambulans ile nakil hizmeti sunulmuştur. İş kazalarına ilk müdahalelerde bulunmuş ve Sağlık Bakanlığı 112 ile koordineli olarak hizmet vermiştir. Firmamızın başlattığı proje Petkim bünyesinde hala faaliyet göstermektedir.

EGE SAĞLIK HASTANESİ ANLAŞMALI AMBULANS HİZMETİ

 

Firmamız, Özel Hastaneler Yönetmeliği 40. madde gereği; faaliyetlerini durdurana kadar, Özel Ege Sağlık Hastanesi’ne anlaşmalı ambulans hizmeti sunmuştur. Bu kapsamda, İzmir İl Sağlık Müdürlüğünden ruhsatlı ve 24 saat çalışma esasına göre çalışma belgesi düzenlenmiş 3 paramedik, 3 ATT ve 3 şoförlü ekibimizin çalıştığı tam donanımlı acil yardım ambulansı ile hizmet vermiştir.

Özel Ege Sağlık Hastanesi ile yaptığımız anlaşma kapsamında, hastanenin bakanlık, il sağlık müdürlüğü ve kalite denetimlerinde hazır bulunmuş ve yanı sıra şehir içi ve şehirlerarası hasta nakil, acil yardım ve yoğun bakım nakilleri ile ambulans ve sağlık ekibi güvencesi vermiştir.

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HASTA NAKİL AMBULANSI VE ÖLÜM RAPORU DÜZENLEME HİZMETİ

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi projesi kapsamında firmamız hasta nakil ambulansı ve ekibi ile birlikte hasta nakil hizmetleri vermiştir.

Ayrıca Belediye’nin hizmet vermediği, hafta içi 17:00 – 08:00 saatleri arası ve haftasonları 24 saat olmak üzere, hekim kadrosu ile evde ölüm raporu düzenleme hizmetleri vermiştir.

MEDİCAL PARK HASTANELER GRUBU ANLAŞMALI AMBULANS HİZMETİ

 

Firmamız, Özel Hastaneler Yönetmeliği 40. madde gereği, Bursa ve İzmir Medical Park Hastanelerine anlaşmalı ambulans hizmeti sunmuştur. Bu kapsamda, Bursa İl Sağlık Müdürlüğünden ruhsatlı ve 24 saat çalışma esasına göre çalışma belgesi düzenlenmiş 3 paramedik, 3 ATT ve 3 şoförlü ekibimizin çalıştığı tam donanımlı acil yardım ambulansı ile hizmet vermiştir.

Bursa Medical Park Hastanesi ile yaptığımız anlaşma kapsamında, hastanenin bakanlık, il sağlık müdürlüğü ve kalite denetimlerinde hazır bulunmuş ve yanı sıra şehir içi ve şehirlerarası hasta nakil, acil yardım ve yoğun bakım nakilleri ile ambulans ve sağlık ekibi güvencesi vermiştir. İzmir Medical Park Hastanesi ile hastanenin ruhsatlama sürecinde anlaşmalı ambulans hizmeti sunulmuştur.