Hakkımızda

ÖZEL EGE AMBULANS SERVİSİ Firmamız 1988 yılında şahıs şirketi olarak Özel Çiğli Polikliniği adı ile Dr. Aykan ÇELİKEL tarafından sağlık sektöründe hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. 1993 yılında, kurumsallığa ilk adım olarak firma limited şirketine dönüştürülmüş ve Çiğli Özel Sağlık Tesisleri Ticaret Limited Şirketi olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Aynı yıl poliklinik hizmetleri tıp merkezi hizmetlerine dönüştürülmüş ve Çiğli Tıp Merkezi adıyla 13+1 branş ile faaliyetlerine başlamıştır. Çiğli Tıp Merkezi’nin açılışını takiben 1996 yılında Karşıyaka’da bulunan Karşıyaka Tomografi Merkezi kurulmuştur. Çiğli Özel Sağlık Tesisleri bünyesinde poliklinik, tıp merkezi, görüntüleme merkezi hizmetlerini takiben 1998 yılında mobil sağlık hizmetleri alanında EGE AMBULANS markası ile hizmete başlamıştır. Ege Ambulans 20 yıldan beri 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren Ege Bölgesi’nin en büyük, Türkiye’nin ilk beş özel mobil sağlık kuruluşlarından bir tanesidir.

 

Firmamız Ege Ambulans markası ile bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanında kamu ihaleleri ve örnek projeler gerçekleştirmiştir. Başlıca projelerimizden bazıları;

  • İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde ambulans istasyonu ve sağlık kabini ilk kez firmamız tarafından kurulmuştur.
     
  • Türkiye’de bir ilk olarak firmamız, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen pilot ihale kapsamında 112 hizmetlerini yürütmüştür.
     
  • Gaziemir Belediyesi ile yürüttüğümüz ve başlangıçta sadece acil yardım ambulans hizmetleri sunulması işi olarak başlayan projemiz, 10 yıl içinde 4 adet hasta nakil ambulansı, 5 adet evde bakım aracı, 1 adet yenidoğan aracı, engelli nakil aracı, cenaze nakil aracı ve 27 kişilik sağlık ekibinin çalıştığı çok kapsamlı sağlık hizmetleri sunulması işine dönüşmüştür.
     
  • Menderes Belediyesi ile yürüttüğümüz proje kapsamında, 3 adet hasta nakil ambulansı, 2 adet evde bakım aracı, 1 adet yenidoğan aracı, cenaze nakil aracı ve 17 kişilik sağlık ekibimiz ile çok kapsamlı sağlık hizmetleri sunulmaktadır.

HİZMET AĞIMIZ

Poliklinik hizmetleri, tıp merkezi hizmetleri, ambulans nakli ve evde bakım hizmetleri gibi sağlık sektöründe 30 yılı aşan sürede edindiğimiz çok yönlü sağlık hizmeti sunum tecrübemiz ile, İzmir Karaburun’a bağlı Mordoğan beldesinde Özel Aden Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’ni kurarak hizmet yelpazemizi genişlettik.

Firmamız 2018 yılı envanterine göre 12 adet ambulans, 3 adet evde bakım aracı, 2 adet cenaze aracı, 1 adet 8+1 hasta nakil aracı ve 2 adet binek araç ile çok yönlü sağlık hizmet faaliyetlerini sürdürmektedir.

Vizyonumuz

Profesyonel sağlık ekibi ve günümüz teknolojisine uygun medikal donanımı ile hasta ve sağlıklı bireylerin koşulsuz memnuniyetini sağlayarak acil sağlık hizmetlerini uluslararası standartlarda sunan önder bir kurum olmak.

Misyonumuz

Yenilik ve gelişime açık olmak koşulu ile acil sağlık hizmetlerini insan onuruna yakışır biçimde toplumun her kesimine yüksek standartta, güvenilir ve etkin bir şekilde ulaştırılmasını sağlamak.