Türkmen Misafir

TÜRKMENİSTAN’A DÖNMEK İSTİYORUM

Türkmenistan’dan ziyaret için ülkemize gelen hastamız, geldikten kısa bir süre sonra rahatsızlanarak bağırsak tıkanıklığı (ileus) teşhisi ile Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne yatırılmıştır.

Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde bir dizi operasyon geçiren hastamızın; ailesinin de talebi üzerine, tedavisinin devamı için Türkmenistan Türkmenabat’a nakli gündeme gelmiştir.

UÇUŞA UYGUNLUĞUN KONTROLÜ

Ekiplerimiz serviste yatan hastanın nakile uygunluğu ile ilgili tıbbi durumunu kontrol ederek, hastanın son sağlık durumu ile ilgili olarak sorumlu hekimlerden tıbbi bilgilerini aldı. Hasta için ayrıca uçuşa uygunluk raporu da alınarak, uçuşta gerekli olacak tıbbi malzemelerin hazırlığına geçildi.

Operasyon merkezimiz ayrıca Türkmenistan Büyükelçiliği ile irtibata geçerek uçuş bilgileri ve hastanın ulaştırılacağı nihai destinasyon bilgilerini paylaşarak tüm uçuş için gerekli izinleri aldı.

HAVAALANINA AMBULANS NAKLİ

K.yaka Devlet Hastanesi’nden tam donanımlı acil yardım ambulansı ile hastamızın nakli İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na yapıldı.

Hastanın kolaylıkla uçuşa aktarılması için havaalanında apron girişi yapılarak gerekli ekipmanlar da aynı şekilde uçağa aktarıldı.

AŞKABAT – TÜRKMENABAD UÇUŞU

Türkmenabat’a direkt uçuş bulunmaması sebebiyle Türk Havayolları’na ait Aşkabat ticari uçuşuna stretcher sedye ile alınan hastamız, doktor ve paramedikten oluşan görevli ekibimiz ve tıbbi donanım ile birlikte yaklaşık 7 saatlik bir uçuşla sorunsuz bir şekilde Ashgabat Havaalanına iniş yaptı.

Aşkabat Havaalanında tıbbi durumu yeniden gözden geçirilen ve ihtiyaçları karşılanan hastamız, Türkmen Hava Yollarına ait Türkmenabat uçuşuna alınarak tekrar nakli sağlandı. Havaalanında hasta yakınları tarafından karşılanan ekibimiz hastanın hastaneye nakli için tekrar yola çıktı.

GÖREV TAMAMLANDI

Hastanın Türkmenabat Hastanesi’ne sorunsuz bir şekilde transferi sonrası, görevli doktorlara hastanın raporları ve genel sağlık durumu hakkında bilgi verilerek teslimi yapıldı. Ekibimiz hasta naklini sorunsuz bir şekilde tamamlamanın tatlı yorgunluğu ile kendilerine yapılan nazik daveti kabul ederek, dönüş uçuşunu beklemek üzere hasta yakınlarının evine doğru yola çıktı.

YENİ BAŞARI HİKAYELERİ İÇİN YİNE YOLDAYIZ

Hasta yakınlarının misafirperverliği ve biriktirdiği güzel anılar ile ekibimiz yeni hikayeler yazmak üzere İzmir’e doğru yola çıktılar