Annemi Yurda Döndürün

ACİL ÇAĞRI

Operasyon merkezimize telefon ile ulaşan uzun yol gemi kaptanı hasta yakını, kendisinin açık denizde olduğunu ve annesinin Bulgaristan ziyaretinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Uzakta olması nedeniyle oldukça endişeliydi. Operasyon merkezimiz hızlı bir şekilde organize olarak hasta yakınının endişesini gidermeye çalıştı.

Hastamız Bulgaristan’a ziyaret amaçlı gitmiş, burada bronşit ve koah başlangıcı teşhisi ile Shumen Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştır. Daha önce konulmuş kronik hipertansiyon, kronik kalp yetmezliği tanısı da bulunan hastanın, daha iyi imkanlara sahip olan Ege Üniversitesi Hastanesi’ne nakledilmesi gerekiyordu.

ARAÇ VE EKİP HAZIRLIĞI

Operasyon merkezimiz hızlı bir şekilde ekip ve araç hazırlıklarını yaptı. Konsolosluk yetkilileri ile irtibata geçerek, gümrük geçişlerinin hızlı bir şekilde yapılabilmesi için gerekli bilgilendirmeleri yaptı.

Doktor ve acil tıp teknisyeninden oluşan ekibimiz ventilatör, defi ve yedek oksijen tüplerini de alarak Bulgaristan’a doğru yola çıktı.

SHUMEN DEVLET HASTANESİ

Ekibimiz Shumen Devlet Hastanesi’ne vardığında nöbetçi hekimlerden hastanın son durumu ve yapılmış tıbbi müdahaleler ile ilgili bilgileri de alarak hastamızı ambulansa aldı.

Operasyon merkezimiz bir yandan hasta yakınına da nakil ile ilgili düzenli olarak bilgi aktararak rahatlamasını sağladı. Ambulans içinde hasta monitörize edildi ve solunum desteği de verilerek sorunsuz bir şekilde yola çıkıldı.

EGE ÜNİVERSİTESİ’NE VARIŞ

10 saat sürem bir yolculuğun ardından ekibimiz sorunsuz bir şekilde Ege Üniversitesi Hastanesi’ne ulaştı. Hastamiz yoğun bakım servisine getirilerek buradaki nöbetçi ekibe hastanın bulguları ve yapılan müdahaleleri bildirdi. Tüm işlemler tamamlandıktan sınra hastamız sorunsuz bir şekilde yatağına teslim etti.

Hasta yakını uzun yol gemi seferini tamamladıktan sonra firmamızı ziyaret ederek teşekkürlerini iletti.